Notikumi

Praktisko mākslu festivāls “Pārvērtības” pulcē lielu skaitu interesentu

Projekta “Practical arts” ietvaros 4. maijā Krāslavā tika rīkots liels pasākums – praktisko mākslu festivāls “Pārvērtības”. Projekta galvenā doma un mērķis – pievērst sabiedrības uzmanību atkritumu, ar ko pasaule apaug gaužām lielos tempos un apmēros, atkārtotai izmantošanai. Ir skaidrs, ka ne viss, kas nonāk atkritumu poligonos, ir izmantojams otrreiz, bet lielai daļai tur esošo priekšmetu …


Noslēdzies projekts “Dusetu un Krāslavas kopienu stiprināšana, uzlabojot dzīves vidi ar atkārtotas resursu izmantošanas aktivitātēm”/ “PRACTICAL ARTS”

Projektā iesaistījās divi partneri – Nevalstiskā organizācija “Sprendimų centras” Lietuvā un biedrība Eiroreģions “Ezeru zeme” Latvijā, Krāslavā.
Projekta “PRACTICAL ARTS” mērķis ir stiprināt Krāslavas un Dusetos pašvaldības, kā arī risināt problēmas, kas saistītas ar atkārtotu resursu izmantošanu, izmantojot dažāda veida materiālus, kas visbiežāk nonāk atkritumu urnās.
Realizējot projektu, bija svarīgi tā aktivitātēs iesaistīt vietējos iedzīvotājus, …


Jauni vides objekti Krāslavā

Jau kādu laiku Krāslavas iedzīvotāji un tās viesi var aplūkot 5 vides objektus, kas izvietoti Krāslavas ielās. Tie ir veidoti projekta “Practical arts” ietvaros. Objekti ir īpaši ar to, ka darināti no lietotiem priekšmetiem un materiāliem, tādējādi pievēršot sabiedrības uzmanību šobrīd aktuālajai atkritumu un piesārņojuma problēmai pasaulē.
Krāslavas pils parkā, pie dīķa, var apskatīt vides …


Atkārtoti izmantojot resursus, uzlabos Krāslavas un Dusetos pilsētvides mājīgumu

Pasaulē aizvien vairāk tiek runāts par dažāda veida resursu izmantošanu un iegūšanu. Resursu patēriņš ir kļuvis tik pārmērīgs, ka situācija kļūst problemātiska. Ir svarīgi pēc iespējas plašākā auditorijā runāt par resursu patēriņa ierobežošanu ikdienā. Neskaitāmas tonnas resursu ik dienas, ik stundu nonāk atkritumu konteineros. Starp šiem atkritumiem ir apģērbs, stikls, plastmasa, papīrs un daudz citu …


Svētku dekoru papildināja jaunas instalācijas, 9.lpp.

Jaunā gada priekšvakarā svētku dekoru, kas rotā mūsu pilsētas ielas un priecē garāmgājējus, papildināja jauni elementi. Spilgti mirdz senatnīgi koki Krāslavas pils parkā, bet Brīvības ielā parādījās Jaungada zvaigznes.
Lasīt tālāk


Izstrādāta Metodoloģiska e-rokasgrāmata “No degradācijas līdz reģenerācijai”

Ainavu arhitektūras apvienības SIA “ALPS ainavu darbnīca” vadībā ir izstrādāta metodoloģiska e-rokasgrāmata par degradēto teritoriju ilgtspējīgu atjaunošanu un tā tapusi projekta LLI-386 “Trans-form” (projekta pilns nosaukums- Degradēto teritoriju revitalizācija) ietvaros. Grāmatas autori to nodēvējuši par pilsētvides atjaunošanas un atdzimšanas ceļvedi un tās izstrādē iesaistījās ainavu arhitekti, pilsēplānotāji, Latvijas Universitātes asociētais profesors Pēteris Šķinķis un Klaipēdas …